ЛаФее

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Кристина Клајн (родена на 9 декември 1990 година), попозната по нејзиното сценско име ЛаФее, е германска пејачка и текстописец која има продадено повеќе од еден милион записи низ целиот свет. Таа е најпозната во Европа, особено во земјите каде што се зборува германскиот јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]