Крсте Златарев

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Крсте Златарев
Krystyo Zlatarev general.jpg
Роден 23 февруари 1864
Охрид денес Република Македонија
Починал 16 април 1925
Софија, Бугарија

Крсте Христов Златарев (бугарски: Кръстю Златарев) (23 февруари 1864 - 16 април 1925) бил генерал во бугарската армија, учесник во Првата балканска и Првата светска војна. Има добиено: