Кредитна функција

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Кредитната функција иако е од секундарен карактер – во современите услови на работење доби голема важност. Шпедитерите на своите комитенти најчесто им даваат превозни складишни царински кредити.