Кохер

Од Википедија — слободната енциклопедија
Поглед кон Кохер

Кохер е река во Германија . Таа е долга 201 км.Извира во Оберкохен во Сваровски Јури . Поминува низ Баден-Виртемберг . Се влева во Некар близина Bad Fridrihshala .

Поврзано[уреди | уреди извор]

  • Список на реки во Германија

Надворешни врски[уреди | уреди извор]