Кохер

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Кохер
Кохер на Ризницата

Кохер е река во Германија . Таа е долга 201 км.Извира во Оберкохен во Сваровски Јури . Поминува низ Баден-Виртемберг . Се влева во Некар близина Bad Fridrihshala .

Видете повеќе[уреди | уреди извор]

  • Список на реки во Германија

Надворешни врски[уреди | уреди извор]