Кожа (појаснување)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Кожа е надворешната обвивка на животните, најчесто ‘рбетници.

Кожа може да се однесува на:

  • Кожа - текстилем материјал
  • Кожа - археолошко наоѓалиште во гостиварското село Врбјани.