Клобикау

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Клобикау (германски: Klobikau) е поранешна општина во округот Зале, во Саксонија-Анхалт, Германија. Од јануари 2008 е дел од градот Бад Лаухштет.


Координати: 51°21′N 11°50′E / 51.350° СГШ; 11.833° ИГД / 51.350; 11.833