Киселица

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Киселица може да се однесува на:

Населени места[уреди | уреди извор]

Реки[уреди | уреди извор]

  • Киселица — река во источна Македонија, минува низ истоименото село

Поврзано[уреди | уреди извор]