Кирил Косарев

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Кирил Андееевич Косарев ( руски: Кирилл Андреевич Косарев; 1 август 2001 година) е руски фудбалер кој настапува за ФК Рубин Казан .

На 24 јуни 2020 година, тој потпишал 4-годишен договор со ФК Рубин Казан . [1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. "РУБИН" ПОДПИСАЛ КОНТРАКТ С КИРИЛЛОМ КОСАРЕВЫМ“ (Russian). FC Rubin Kazan. 24 June 2020.CS1-одржување: непрепознаен јазик (link)

Надворешни врски[уреди | уреди извор]