Прејди на содржината

Кеиџи Каимото

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Кеиџи Каимото
Лични податоци
Роден на 26 ноември 1972(1972-11-26)(51 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Одбранбен играч
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1995–2000 Vissel Kobe
2001–2004 Nagoya Grampus Eight
2005–2008 Albirex Niigata
Репрезентација
2000 Јапонија Јапонија 1 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Кеиџи Каимото (роден 26 ноември 1972) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
2000 1 0
Вкупно 1 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]