Кевин Варга

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Кевин Варга (р. 30 март 1996) — унгарски фудбалер кој во моментов игра за Дебрецен.

Кариера[уреди | уреди извор]

Дебрецен[уреди | уреди извор]

На 18 август 2017 година, Варга го одигра својот прв натпревар за Дебрецен во победата од 4-1 против Вашас во Унгарската лига.

Меѓународен[уреди | уреди извор]

Тој дебитираше за фудбалската репрезентација на Унгарија на 9 јуни 2018 година во пријателски натпревар против Австралија.

Статистика за кариера[уреди | уреди извор]

Од 15 декември 2018 година
Клуб Сезона Лига Куп Лигашки Куп Европа Вкупно
Настапи Голови Настапи Голови Настапи Голови Настапи Голови Настапи Голови
Дебрецен II
2013–14 1 0 0 0 1 0
2014–15 18 3 0 0 18 3
Вкупно 19 3 0 0 0 0 0 0 19 3
Балмазујварош
2015–16 12 3 0 0 12 3
2016–17 6 0 1 0 7 0
Вкупно 18 3 1 0 0 0 0 0 19 3
Циганд
2016–17 10 0 0 0 10 0
Вкупно 10 0 0 0 0 0 0 0 10 0
Дебрецен
2014–15 0 0 1 0 4 1 0 0 5 1
2017–18 27 3 6 0 33 3
2018–19 18 2 2 0 20 2
Вкупно 45 5 9 0 4 1 0 0 58 6
Вкупно во кариерата 92 11 10 0 4 1 0 0 106 12

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]