Категорија:Нередовна војска

Од Википедија — слободната енциклопедија

Оваа категорија е за нестандардни воени групи/организации, поконкретно за оние што се впуштаат во неконвенционални војни, како и граѓански паравојски.

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 7 поткатегории од вкупно 7.

Страници во категоријата „Нередовна војска“

Прикажани се 2 од вкупно 2 страници во категоријата.