Категорија:Населени места основани во 1944 година

Од Википедија — слободната енциклопедија

Населени места (градови, паланки, села) населени или поинаку настанати во 1944 година.

Страници во категоријата „Населени места основани во 1944 година“

Оваа категорија содржи само една страница.