Категорија:Кипар

Од Википедија — слободната енциклопедија
Оваа категорија е за политичкиот ентитет Република Кипар. За островот видете ја категоријата Остров Кипар, а за самопрогласената турска држава видете ја категоријата Северен Кипар.

Страници во категоријата „Кипар“

Прикажани се 4 од вкупно 4 страници во категоријата.