Категорија:Интердисциплинарни области

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Главната статија за оваа категорија е Интердисциплинарни области.

Интердисциплинарни области се научни подрачја што обработуваат две или повеќе академски дисциплини.

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 25 поткатегории од вкупно 25.