Категорија:Емоција

Од Википедија — слободната енциклопедија

Емоција е субјективно искуство поврзано со расположение, темперамент, карактер и диспозиција. Статиите за одредени чувства (емоционални состојби) се сместени во Категорија:Чувства.

Главната статија за оваа категорија е Емоција.

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 4 поткатегории од вкупно 4.

Љ

С

Х

Ч

Страници во категоријата „Емоција“

Прикажани се 4 од вкупно 4 страници во категоријата.