Категорија:Ѕвезди од типот O

Од Википедија — слободната енциклопедија

Ѕвездите од типот O со спектрален тип од класата O, што значи дека имаат сина боја.

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 4 поткатегории од вкупно 4.

Страници во категоријата „Ѕвезди од типот O“

Прикажани се 2 од вкупно 2 страници во категоријата.