Категорија:Ѕвезди од типот O

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Ѕвездите од типот O со спектрален тип од класата O, што значи дека имаат сина боја.

Оваа категорија моментално не содржи страници или податотеки.