Капела на Воскресение (Брисел)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Капела на Воскресение, Белгија
Капела на Воскресение
Основни податоци
МестоБрисел, Белгија
КоординатиКоординати: 50°50′29″ СГШ; 4°22′43″ ИГД / 50.84138° СГШ; 4.37857° ИГД / 50.84138; 4.37857

Капелата на Воскресението (француски : ?) ) е црква која се наоѓа во Брисел, Белгија. Капелата била изградена во 1907 година.