Капела на Воскресение (Брисел)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Капела на Воскресение, Белгија
Капела на Воскресение
Основни податоци
Место Брисел, Белгија
Координати
Држава Белгија
Архитектонски опис
Тип [[

Не успеав да го испишам својството P168: Property not found for label 'P168' and language 'mk'

]]
Карактеристики

Капелата на Воскресението (француски : ?) ) е црква која се наоѓа во Брисел, Белгија. Капелата била изградена во 1907 година.