Прејди на содржината

Категорија:Слики со непозната лиценца

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од КАТ:НЛ)
Кратенки:
КАТ:НЛ

За сликите во оваа категорија немаа информации за статусот на авторските права врз нив. Многу од нив може да претставуваат проблеми со авторски права. Сликите што биле во оваа категорија повеќе од седум дена (моментално, сѐ што е подигнато пред 18 јули 2024) може да биде избришано во согласност со критериумите за брзо бришење.

За да означите слика без информации за авторските права, внесете

{{без лиценца|месец={{CURRENTMONTHNAME}}|ден={{CURRENTDAY}}|година={{CURRENTYEAR}}}}

или едноставно

{{без лиценца|месец=февруари|ден=15|година=2010}}

што ќе ја стави сликата во Категорија:Слики со непозната лиценца од 25 јули 2024 (ако категоријата сѐ уште не постои, ве молиме направете ја).

Кога означувате слика како проблематична, пожелно е да го известите подигнувачот. Можете само да внесете

{{subst:барање за лиценца|Слика:ИмеНаСликата.jpg}} --~~~~

на страницата за разговор со подигнувачот.

Ако оваа страница сѐ уште покажува застарени информации откако сте ја освежиле страницата во вашиот прелистувач, ве молиме исчистете го кешот на серверот.

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 4 поткатегории од вкупно 4.

Страници во категоријата „Слики со непозната лиценца“

Прикажани се 4 од вкупно 4 страници во категоријата.