Инвазија (филм)

Од Википедија — слободната енциклопедија

„Инвазија“ е филм во режија на Оливер Хиршбигел. Главните улоги ги толкуваат: Никол Кидман, Даниел Крејг и Џереми Нортем.

Содржина[уреди | уреди извор]

Огромна експлозија го осветлува небото од Далас до Вашингтон, распарчувајќи го спејс-шатлот „Патриот“, чии делови се распрснуваат низ целата територија на САД. Притоа се појавуваат приказни за некоја чудна супстанција, која е отпорна на најголемиот студ во Вселената и на огромната топлина од внатрешноста на Земјата.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Антена, број 839, 25.7.2014, стр. 22.