Икорс (река)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Икорс (англиски: Ecorse) е мала река вo Метро Детроит вo американската држава Мичиген. Ова река е приток на реката Детроит. Реката некогаш се вика Икорс Крик.