Игор Тасевски

Од Википедија — слободната енциклопедија
Игор Тасевски

Игор Тасевски (Скопје, 19 август 1981) — македонски фудбалски голман.

Кариера[уреди | уреди извор]

Својата кариера има брането ФК Македонија Ѓ.П., Работнички, но најчесто таа сезона бранеше за ФК Металург како отстапен играч од Работнички. Сега е член на ФК Вардар.