Игор Кирејев

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Игор Кирејев
Лични податоци
Полно име Игор Олегович Кирејев
Роден на февруари 17 1992 (1992-02-17) (28 г.)
Роден во Железногорск, Русија
Висина 1.79
Позиција среден ред
Клупски податоци
Сегашен клуб ФК Спартак Москва
Број 39
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2009– ФК Спартак Москва (р)
2010– ФК Спартак Москва 1 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари
податоците се од 19
15, 15 март 2010 (UTC).
† Учества (Голови).

Игор Кирејев (руски: Игорь Олегович Киреев, роден на 17 февруари 1992 во Железногорск) — руски фудбалер кој во моментот настапува за екипата на ФК Спартак Москва.

Кирејев својата професионална кариера ја започнал во 2009 година како играч на ФК Спартак Москва во резервниот тим. Во сезоната 2010/2011 одиграл еден натпревар за својот тим.