Живко Чинго (награда на Фондација Рамковски)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето


Ова е статија за наградата што ја доделува фондацијата Рамковски, за истоимената награда на Општината Охрид видете тука

„Живко Чинго“ е награда од литературата која се доделува за најдобра збирка раскази.


Наводи[уреди | уреди извор]