Жамбил (округ во Северен Казакстан)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Жамбил
Округ
Жамбыл ауданы
Држава Казахстан
ПокраинаПокраина Северен Казахстан
ЦентарПресновка
Часовен појасEast (UTC+6)

Жамбил (казашки: Жамбыл ауданы) е округ во Казахстан во покраината Северен Казахстан со центар Пресновка.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]