Ејер

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Ејер е гратче и општина во округот Оплан, Норвешка. Административен центар на општината е селото Тингберг. Зафаќа површина од 640км2 и тука живеат 4.870 жители.