Прејди на содржината

Ерик Шмит (ракометар)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Ерик Шмит

Ерик Шмит (роден на 28 декември 1992) е германски ракометар кој настапува за Фуксе Берлин и германската репрезентација.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „DHB profile“. Архивирано од изворникот на 2017-12-26. Посетено на 5 мај 2019.