Еот (остров)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Карта на Чук.

Еот е остров и општина во сојузната држава Чук во Микронезија.

Наводи[уреди | уреди извор]

Координати: 7°23′12″ N; 151°44′23″ E / 7.3866° СГШ; 151.7396° ИГД / 7.3866; 151.7396

Поврзано[уреди | уреди извор]