Ентони Алан-Вилијамс

Од Википедија — слободната енциклопедија

Ентони Алан-Вилијамс (роден 13 јануари 1947) бил Британски спринт-кануист кох што се натпреварувал во средината на 1970-те. Тој бил елиминиран во полуфиналето во дисциплината К-4 1000 метри на ЛОИ 1976 во Монтреал.

Наводи[уреди | уреди извор]