Експлозија (музички албум)

Од Википедија — слободната енциклопедија
„Експлозија“
Студиски албум од Драгана Мирковиќ
Издаден15 декември 2008
ЖанрФолк, поп
Издавачка куќаВујин

Експлозија ― деветнаесеттиот студиски албум на српската пејачка Драгана Мирковиќ. Бил објавен во 2008 година. [1]

Список на песни[уреди | уреди извор]

 1. Научи ме (Научи ме)
 2. Ласте (Ластовички)
 3. Земљо окрени се (Земјо, сврти се)
 4. Пун је град живота (Полн е градот со живот)
 5. Једино моје (Единствено мое)
 6. Запалићу срце (Ќе си го запалам срцето)
 7. Нешто лепо (Нешто убаво)
 8. Славуји (Славејчиња)
 9. Све бих дала да си ту (Се би дала за да си тука)
 10. Експлозија (Експлозија)
 11. Ти ме рани (Ти ме рани/повреди)
 12. Ко је та (Која е таа)
 13. Живот мој (Мојот живот) со Даниел Ѓокиќ
 14. Јачи него икад (Појако од кога било) со Миле Китиќ, Шемса Суљаковиќ, Синан Сакиќ и Кемал Маловчиќ

Наводи[уреди | уреди извор]

 1. „Eksplozija“. Discogs. 15 December 2008. Посетено на 6 May 2012.