Прејди на содржината

Еко Скоп (филм)

Од Википедија — слободната енциклопедија
„Еко Скоп“
РежисерКоле Манев
ПродуцентКоле Манев
СценаристКоле Манев
Главни улогиАлександар Шехтански
МузикаДраган Даутовски
Премиера2022
Времетраење15 мин
ЗемјаМакедонија Македонија
Јазикмакедонски

Еко Скоп — краткометражен филм снимен во 2019 година, чија премиера му е во 2022 година, филмот е во режија на Коле Манев, a главната улога ја игра актерот Александар Шехтански.

Улоги[уреди | уреди извор]

Глумец Улога
Александар Шехтански

Надворешни врски[уреди | уреди извор]