Евгениј Дорокин

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Медали
Кану спринт мажи

ИКФ Светски Кану Шампионат

Сребро 2007 Дисбург
C-4 200 m

Евгениј Дорокин е руски кану-спринтер кој се натпреварува од средината на 2000-те. Тој освои сребрен медал во дисциплината Ц-4 200 метри на Светскиот Кану Шампионат во Дисбург, 2007.

Наводи[уреди | уреди извор]