Дрен (појаснување)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Дрен може да се однесува на следново:

  • Дрен (или обичен дрен) — цветно растение
Села во Македонија
Планини во Македонија
Езера во Македонија
  • Дрен (езеро) — мало насипно езеро во близина на демиркапиското село Дрен