Дома е најубаво (филм)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„Дома е најубаво“
РежисерСем Харпер
ПродуцентРичард Хелер
СценаристСем Харпер
НастапуваатДени де Вито
Кејти Сегал
Рајан Хансен
Скајлер Стоун
Бри Ларсон
МузикаТимоти Ендрју Едвардс
Премиера2009 (2009) (САД)
Времетраење84 минути
Држава САД
ЈазикАнглиски јазик

Дома е најубаво (англиски: House Broken) - американски филм од 2009 година, во режија на Сем Харпер. Главните улоги ги играат: Дени де Вито и Кејти Сегал.

Содржина[уреди | уреди извор]

Господинот Кетхарт отсекогаш работел напорно за да му обезбеди убав живот на семејството. Конечно, тој е подготвен да ужива во пензионерските денови. Но, тоа не е можно, бидејќи неговите двајца неспособни синови Елиот и Квин, кои се во доцните дваесетти години, толку долго живееле на неговиот грб, што не се во состојба да се однесуваат како возрасни луѓе.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Дома е најубаво“, Антена, број 888, 3.7.2015, стр. 22.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]