Дмитри Ларинов

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Олимписки медали
Кану спринт мажи
Бронза 2008 Пекинг
C-2

Дмитри Олегович Ларинов (руски: Дмитрий Олегович Ларионов) (роден 22 декември 1985 во Нижни Тагил) — руски слалом-кајакар којшто се натпреварува од доцните 2000-ти. Тој освои бронзен медал во дисциплината на ЛОИ 2008 во Пекинг.

Наводи[уреди | уреди извор]