Денис Ендрас

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Денис Ендрас во 2012 година

Денис Ендрас (роден на 14 јули 1985) е германски професионален хокеар. Моментално настапува за екипата на Адлер Манхајм во првата германска хокеарска лига. Ендрас играл за германската репрезентација на светстките првенства во 2009 и 2010, како и на Зимските олимписки игри во 2010 година.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Germans enter Vancouver with a new look“. NHL.com. 30 December 2009. Архивирано од изворникот на 14 January 2010. Посетено на 31 December 2009.