Делап

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Делап (маршалски: Teļap[1]) е населено место (село или мало гратче) во Маршалските Острови, а воедно и едно од островчињата од кои е составен атолот Маџуро.

Наводи[уреди | уреди извор]

Координати: 7°05′25″N 171°22′53″E / 7.09028° N; 171.38139° E / 7.09028; 171.38139

Поврзано[уреди | уреди извор]