Даутли (појаснување)

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Даутли)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Даутли може да се однесува на едно од следниве места:

Егејска Македонија[уреди | уреди извор]

  • Даутли (Дафнохори) — село во Кукушко, во Солунското Поле
  • Даутли со Доброли (Елеохорија) — село на Халкидик
  • Даутли (Амбелохори) — поранешно гевгелиско село во Кукушко
  • Даутли (Монолофо) — село во Солунско