Далипебинау

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Карта на Јап.

Далипебинау е село и општина во сојузната држава Јап во Микронезија.[1] Општината се наоѓа во западниот дел од островот, северно од меѓународниот аеродром Јап.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Координати: 9°31′20″N 138°05′16″E / 9.52222° СГШ; 138.08778° ИГД / 9.52222; 138.08778