Гробот на Захарија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Гробот на Захарија
Jerusalem - Pyramide de Zacharie.jpg

Гробот на Захарија е гроб којшто се наоѓа во Еврејските гробишта Маслинова Гора, Ерусалим, Израел. Се смета дека овој гроб припаѓа на пророкот Захарија.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]