Градско собрание (филм)

Од Википедија — слободната енциклопедија

Градско собрание (англиски: City Hall) — американски филм од 1996 година, во режија на Харолд Бекер. Главните улоги ги толкуваат: Ал Пачино, Џон Кјузак, Бриџит Фонда итн.

Содржина[уреди | уреди извор]

Едно младо момче случајно умира во престрелката меѓу полицијата и член на мафијата кој претходно бил условно осуден. Тогаш, заменик-градоначалникот на Њујорк започнува да собира информации за случајот.[1] [2]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Градско собрание“, Антена, број 884, 5.6.2015, стр. 17.
  2. „Градско собрание“, Антена, број 899, 18.9.2015, стр. 16.