Градска Плажа (стадион)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Градска Плажа
StadionPlazaStruga.png
Место Струга, Македонија
Отворен 1970
Сопственик Општина Струга
Подлога Трева
Игра ФК Караорман
ФК Струга
ФК Влазними
Гледачи 500

Градска Плажа, познат и како Градски стадион Струга, е повеќефункционален стадион во Струга, Република Македонија. Стадионот е изграден во 1970 година. Сместивоста на стадионот изнесува 500 седишта[1] и во моментов е домашен терен на клубовите Струга, Караорман и на Влазними.

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

Координати: 41°10′22″N 20°41′3″E / 41.17278° СГШ; 20.68417° ИГД / 41.17278; 20.68417