ФК Струга

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
ФК Струга Трим - Лум
Целосно имеФудбалски клуб Струга Трим - Лум
Основан2015; пред 4 години (2015)
СтадионСтадион Градска Плажа
(Капацитет: 500)
ТренерЈетон Беќири
ЛигаПрва македонска фудбалска лига
Втора лига - Запад
2018/2019
1ви (унапредени)
Домашни бои
Гостински бои

ФК Струга, односно Струга Трим - Лум поради спонзорски причини, е македонски фудбалски клуб од Струга. Клубот моментално се натпреварува во Првата македонска фудбалска лига.

Историја[уреди | уреди извор]

Клубот бил основан во 2015 година.[1]

Титули[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Struga Profile“. Macedonianfootball.com. конс. 11 август 2019. 

Надворешни врски[уреди | уреди извор]