Грабово (Аугустов)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Грабово

Село

Poland adm location map.svg
Red pog.svg
Грабово

Координати: 53°54 'N 22°49' E / 53.900°N 22.817°E / 53.900; 22.817

Земја
Војводство Подласко Војводство
Округот Аугустов
Општина Аугустов

Грабово (литвански: Grabava), е село во административниот округ на општината Аугустов, во рамките на округот Аугустов,Подласко Војводство, во североисточна Полска.[1] Тоа се наоѓа на околу 12 kiloметарs (7 ми) северозападно од Аугустов и 9090 kм (56 ми) северно од регионалниот капитал Бјалисток.Грабово има популација од околу 250 луѓе.

Наводи[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]