Прејди на содржината

Големата турнеја

Од Википедија — слободната енциклопедија

„Големата турнеја“ (српскохрватски: Велика турнеја) — филм на режисерот Жорж Скригин од 1961 година. Главните улоги ги играат: Оливера Марковиќ (која ги пее песните во филмот), Павле Вуисиќ, Антун Налис и Бранка Веселиновиќ.[1]

Синопсис[уреди | уреди извор]

Во филмот се прикажани бројните незгодни ситуации за време на турнејата на една музичка група низ Југославија...

Наводи[уреди | уреди извор]