Прејди на содржината

Гледи Мици

Од Википедија — слободната енциклопедија
Гледи Мици
Лични податоци
Роден на 6 февруари 1991(1991-02-06)(33 г.)
Роден во Тирана, Албанија
Држава Албанија Албанија
Висина &100000000000001760000001,76 м
Позиција одбрана
Клупски податоци
Сегашен клуб Шкендија Шкендија
Број 21
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2007-2009 Аполонија Фиер Аполонија Фиер ? (?)
2009-2012 Камза Камза 24 (2)
2012-2015 Фљамуртари Валона Фљамуртари Валона 65 (1)
2015-2016 Кукеси Кукеси 45 (1)
2016-2018 Скендербеу Скендербеу 63 (0)
2018- Шкендија Шкендија 0 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари, според податок од 21 септември 2011
‡ Настапи и голови за репрезентација, според податок од 6 септември 2011

Гледи Мици (роден на 6 февруари 1991 година во Тирана) е албански фудбалер, играч од одбраната, на Шкендија.

Кариера[уреди | уреди извор]

На 20 јули 2018 година, Мици бил купен од македонскиот клуб Шкендија, со кој потпишал двогодишен договор кој истекува на 30 јуни 2020 година.[1]

Титули[уреди | уреди извор]

Клипски[уреди | уреди извор]

Албанија Фљамуртати Валона[2][уреди | уреди извор]

Албанија Кукеси[2][уреди | уреди извор]

Албанија Скендербеу[2][уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Пристигна потврдата: Гледи Мици нов фудбалер на Шкендија (ВИДЕО)“. gol.mk. 21 јули 2018. Посетено на 31 јули 2018.
  2. 2,0 2,1 2,2 „Albania - G. Mici - Profile with news, career statistics and history“. Soccerway. Посетено на 14 July 2015.
  3. „Flamurtari triumfon në Kupë dhe shkon në Kupat e Europës. Vendos një gol i Abilaliajt“. Panorama Sport. 19 May 2014. Посетено на 4 January 2015.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]