Гера (појаснување)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Гера може да се однесува на:

  • Гера, град во Тирингија, Германија или округ во поранешната Источна Германија на кој бил седиште.
  • Гера (река), река во Тирингија, Германија