Гела Засејев

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Гела Џамбулатович Засејев (руски: Гела Джамбулатович Засеев; 20 јануари 1993) е руски фудбалер кој игра како играч за врска . Настапува за фудбалскиот тим Химки.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]