Гао Ли

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Медали
Кану-спринт жени

ИКФ Светски Кану Шампионат

Сребро 2002 Севиља
K-4 1000 m

Гао Ли е кинеска кану-спринтерка која се натпреваруваше во раните 2000-ти. Таа освои второ место (сребрен медал) во дисциплината К-4 1000 метри на ИКФ Светскиот Кану Шампионат во Севиља, Шпанија.

Наводи[уреди | уреди извор]