Во спортскиот бар

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

во спортскиот бар (италијански: Al bar dello sport) - италијански филм од 1983 година, во режија на Франческо Масаро, а според сценариото на Франко Ферени, Франческо Масаро, Енрико Олдоини и Енрико Ванзина. Главните улоги ги играат: Лино банфи, Jerери Кала и Мара Вениер.

Наводи[уреди | уреди извор]