Ворен Бејти

Од Википедија — слободната енциклопедија

Хенри Ворен Бејти (30 март 1937 година) е американски глумец.

Тој не е поврзан со американскиот глумец Нед Бејти.

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]